Laadukas kylmän kelin saapas moneen käyttöön!
Gateway Woodwalker 18″ on 4 mm. neopreenilla vuorattu saapas kylmille keleille. Saapas on todella tukeva ja se on tosi hyvä valinta pidemmillekin patikoinneille. Woodwalker on kevyt ja siinä on hyvin pitävä kiertojäykkä pohja. Woodwalker mallin kumiosa on 70 % luonnokumia! Siksi se on pehmeä ja sitkeä. Varsi on neopreeniä ja alaosa on päällystetty 70 % vulkanisoidulla luonnonkumilla.
Lämpöarvoiltaan tehokas 4 mm. paksu neopreeni yhdistettynä vahvaan pohjaan ja hyvin kosteutta siirtävään Coil Lining™ vuoraukseen tekevät tästä saappaasta varman valinnan kolmen vuodenajan saappaaksi. Kun tarvitset tukevapohjaista ja hyvin jalkaan istuvaa saapasta pidemmille kävelymatkoille, Gateway Woodwalker on silloin erinomainen valinta.
Huom! Jos käytät saappaita esim. paksumman merinovillasukan kanssa, kannattaa valita omaa normaalikokoa yhtä numeroa suurempi. Woodwalker-saappaan lesti on nilkan kohdalta tiukasti istuva, joten se kannattaa ottaa huomioon kokoa valittaessa. Aina parempi, jos on mahdollista sovittaa saapasta ennen ostopäätöstä.
All-terrain gripper 2.0™ pohja on pitävä niin lumessa kuin mudassa.
-Pohjallinen: iskua vaimentava G1®-stage3™
-Pohja: All-terrain gripper 2.0™
-Vuoraus: 4mm neopreeni, alaosa päällystetty G1® 70 vulkanisoidulla luonnonkumella
-Sisävuori: Coil Lining™
-Alin mukavuuslämpötila: (Comfort rating) -20°C
-Kantapäävahvike helpottaa riisumista
-Pohkeen takaosassa kiristys
-Väri: Oliivinvihreä



